چهارشنبه 28 شهريور 1397
User ID
Password

فراخوان مقاله

مقدمه 
کنفرانس بین المللی گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع، یکی از مهمترین رویدادهای علمی-صنعتی ایران و کشورهای همجوار در خصوص تبادل دستاوردها و تجربیات در زمینه تاسیسات ساختمانی است که خرداد ماه هر سال در تهران برگزار می گردد. 
پس از برگزاری شش دوره موفق، دبیرخانه این کنفرانس درنظر دارد رویداد هفتم را علاوه بر بهره گیری از ظرفیتهای داخلی، با مشارکت و همکاری برخی سازمانهای و تشکلهای بین المللی برگزار نماید که دوره های پیشین کنفرانس بین المللی گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع، زمینه ساز ارتباط و همکاری با این آژانسها بوده است. 
این کنفرانس، فرصت مناسبی برای آشنایی با دیدگاههای کارشناسان، ارائه دستاوردهای جدید پژوهشگران و بهره گیری از تجربیات پیش کسوتان خواهد بود. هفتمین کنفرانس بین المللی گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع سعی دارد تا ضمن فراهم آوردن بستر و فضایی مناسب برای تضارب آرا و انتقال آخرین دستاوردهای تحقیقات و تحولات صنعت تهویه مطبوع، گامی موثر در جهت ارتقا و اعتلای جایگاه علمی و صنعتی کشورمان در سطح بین المللی بردارد. 
برگزارکنندگان این کنفرانس، شامل مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب و خبرنامه الکترونیکی گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع مفتخرند از کلیه اساتید، پژوهشگران، متخصصان و کارشناسان حوزه صنعت تاسیسات ساختمانی برای مشارکت فعال در ابعاد مختلف کنفرانس بالاخص ارائه تجربیات و دستاوردهای صنعتی دعوت به همکاری نمایند. 

مقالات: 
مقالات در زمینه ها و شاخه های متنوع علمی-پژوهشی و صنعتی با محورهای ذیل دریافت خواهند شد. با توجه به کاربردی بودن موضوع کنفرانس، مقالات صنعتی در اولویت برنامه کنفرانس قرار دارند. 
مقالات ارسال شده باید حاصل کارهای پژوهشی اصیل و یا نتایج دستاوردهای صنعتی نوآورانه در صنعت تهویه مطبوع باشند. دبیرخانه کنفرانس از طرح سایر موضوعات و مطالب مرتبط با عنوان کنفرانس استقبال می نماید. 

1- روش‌هاي نوين طراحي سامانه­ های گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع

2- تهویه صنعتی

3- فناوری­های نوین در سامانه ­های گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع

4- سامانه­ های تبرید

5- شرایط آسایش و کیفیت هوا در فضاهای بسته

6- بهینه­ سازی مصرف انرژی

7- ساختمان­های با مصرف انرژی پایین و صفر

8- كاربرد انرژی­های تجدیدپذیر در تجهیزات گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع


کارگاههای آموزشی 
با توجه به استقبال گسترده از برگزاری کارگاههای آموزشی کنفرانسهای پیشین و به منظور افزایش سطح بهره وری این نشستها، کارگاههای آموزشی در راستای محورهای کنفرانس ارائه خواهند شد. بدینوسیله از کلیه پژوهشگران دانشگاهی و کارشناسان صنعتی جهت ارائه دستاوردها و یافته های تجربی خود در این نشستها دعوت به همکاری می نماید. 

میزگردهای تخصصی 
این میزگردها با حضور کارشناسان و صاحبنظران از دانشگاهها، صنایع، انجمنهای صنفی و علمی و سازمانهای دولتی ذیربط به منظور بحث و تبادل نظر در موضوعات راهبردی مرتبط با موضوع کنفرانس برگزار خواهند شد. 

تجلیل از برگزیدگان 
دبیرخانه کنفرانس در مراسم پایانی خود از برگزیدگان صنعت تهویه مطبوع کشور تقدیر و تجلیل خواهد نمود. پیشکسوت صنعت تاسیسات کشور، دانشجویان برتر، صنایع پیشرو و ... از
جمله موضوعات مراسم تقدیر و تجلیل خواهند بود. 

اطلاعات مهم 
1. تاریخ های کلیدی: 
• مهلت دريافت متن کامل مقالات: 1394.10.15 
• اعلام نتایج داوری: 1394.11.15 
• مهلت ارسال مقالات نهایی: 1394.12.15 
• اعلام آمادگی برای ارائه کارگاه آموزشی: 1394.10.30 

2. زبان رسمی کنفرانس فارسی و انگلیسی می باشد. 
3. ارائة مقالات به زباني خواهد بود كه مقاله بدان نگارش يافته است. 
4. ساختار تدوين مقالة كامل مطابق ساختار ارائه شده در وب سایت کنفرانس مي باشد. 
5. چاپ خلاصه مقاله و مقالات كامل در لوح فشردة کنفرانس منوط به ثبت نام حداقل یکی از نویسندگان و ارائة مقاله توسط وی می باشد. 
6. هر نویسنده با یک بار ثبت نام قادر به ارائه یک عنوان مقاله می باشد.

دبیر علمی کنفرانس: دکتر فرزاد جعفرکاظمی (استاد دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب)